Naše vína

Ve výrobě vína využíváme moderních technologií a osvědčených postupů. Kromě klasických bílých a červených vín děláme vína růžová, naturální. V nabídce nechybí druhy cuvée a frizzante (šumivá).

Pro bílá vína hrozny pomeleme a lisujeme. Po vylisování mošt odkalujeme a přidáváme do nich ušlechtilé kvasinkové kmeny. Potom probíhá řízené kvašení v nerezových tancích s nastavenou maximální teplotou. Pěstované odrůdy: Rulandské bílé, Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Sauvignon

Hrozny modrých odrůd pro červená vína pomeleme a vzniklý rmut přivedeme co nejrychleji do kvasu. Pokud je potřeba rmut zahřejem na 20°C. Několikrát denně rmut mícháme po celo dobu kvašení. Po odkvašení mícháme 1x za dva dny a udržujeme teplotu na 20°C. Nakonec lisujeme a víno uskladníme v nerezových tancích. Pěstované odrůdy: Cabernet Moravia, Rulandské modré, Modrý portugal.

Výroba růžového vína začíná jako u červeného, ale je dokončena jako u bílého. Modré hrozny, pomeleme a rmut necháváme naležet, tak aby slupky nepustily příliš barviva. Potom lisujeme a pokračujeme s výrobou jako u bílého vína.

Naturální víno vyrábíme starými postupy. Bílé hrozny pomeleme a dlouho je macerujeme. Kvašení probíhá spontánně bez zásahů. Díky tomu víno získává oranžovou barvu, ve vůni i chuti je odlišné od bílých vín.

vino_zidlochovice_svoboda_nase_vina_vyber_1

Bílé

Rosé

Červené

Naturální


E-shop pro vás připravujeme. Vína vám rádi dodáme už teď.

Kontaktujte nás