Naše vinohrady

Hospodaříme ve dvou vinohradech v Pasohlávkách a Židlochovicích. Oba vinohrady se nachází v Moravské vinařské oblasti. Vinařská obec Židlochovice spadá do Velkopavlovické podoblasti a vinařská obec Pasohlávky do Mikulovské podoblasti. Geomorfologicky tyto oblasti patří do celku Dyjsko-svrateckého úvalu, který patří k nejsušším místům v ČR. Ve vinohradech proto využíváme kapkové závlahy a v řádcích je vyseta tráva aby držela vláhu a zamezila erozi. Židlochovický vinohrad se nachází na kopci Výhom, který je nejvyšším bodem úvalu. Pasohlávky jsou naopak nejníže položeným místem tohoto geomorfologického celku.

Pasohlávky

podoblast Mikulovská, obec Pasohlávky je v rovinatém terénu. Je tu krásný výhled na Pavlovské vrchy. Půda je v horní vrstvě hlinitopísčitá s příměsí jílohých částic. Hlouběji je štěrkové podloží. Oslunění vinice je po celou dobu slunečního svitu.

Židlochovice

podoblast Velkopavlovická, obec Židlochovice, trať Hačky je v příkrém svahu kopce Výhon a je směrován na jih. Z vinohradu je výhled na židlochovický zámecký park. Podloží tvoří vápenec. Půda je jílovovápenatá. Víno má nezaměnitelnou charakteristiku zemitých vůni a chutí, které se odlišuju od okolí.

vino_zidlochovice_vinohrad_pasohlavky_zidlochovice